Carrier Infinity

Carrier Infinity jako najlepszy system ogrzewania

Ogrzewanie nadmuchowe Carrier Infinity firmy Carrier, który włączyliśmy do naszej oferty to zdecydowanie najlepszy system ogrzewania nadmuchowego dostępny na rynku Polskim. Ponad 100 letnia obecność firmy Carrier na światowym rynku grzewczym nie jest przypadkowa. Firma bowiem stale ulepsza technologię oraz urządzenia grzewczo-klimatyzacyjne osiągając najlepsze w tej branży rezultaty, często przekraczające efektywnością przyjęte granice efektywności energetycznej. Wykonujemy instalacje HVAC z zastosowaniem rozwiązań Carrier kompleksowo od projektu przez montaż po serwis. Zapraszamy do kontaktu.

W ramach najnowszej oferty proponujemy niezawodny system Feelco®. Główną zaletą systemu jest jego wielowymiarowość oraz kompleksowość. System obejmuje jednoczesne zastosowanie wentylację, ogrzewanie, klimatyzację, rekuperację, nawilżanie oraz oczyszczanie powietrza.

Zalety systemu Feelco z technologią Carrier Infinity

System feelco zapewnia przede wszystkim czystość i dobre nawilżenie powietrza oraz utrzymanie pełnej kontroli termicznej, niezależnie we wszystkich pomieszczeniach w budynku. Estetyczne kratki nawiewne, które można ukryć w zakamarkach wnętrz stanowią doskonałą alternatywę dla innych, tradycyjnych systemów ogrzewania ze względu na walory estetyczne. Domownicy mają możliwość indywidualnego określenia poszczególnych parametrów i stałej kontroli jakości powietrza

 • zyskujesz w domu wymarzony klimat
 • nasz projektant tak dobierze urządzenia i zaprojektuje system, by warunki we wnętrzach idealnie odpowiadały potrzebom Twojej rodziny
 • obsługujemy realizację systemu na każdym etapie, od projektu przez montaż po serwis instalacji
 • wyjątkowo dokładne elementy oczyszczające powietrze pochłoną wszelkie pyłki, bakterie sierść, kurz a nawet wirusy. System klimatyzacji i wentylacji oraz nawilżacz zadbają o niezmienną, optymalną jakość powietrza
 • całkowita rezygnacja z systemu kaloryferów
 • znaczne ograniczenie kurzu w domu
 • system feelco pozwala zaoszczędzić aż do 30% energii w porównaniu z tradycyjnym rozwiązaniem wodnym przy odpowiednim serwisowaniu i wymianie filtrów ponieważ system zużywa 30% mniej paliwa (prądu lub gazu) niż inne systemy o tej samej mocy
 • pełną kontrolę nad systemem zapewnia możliwość zdalnego sterowania warunkami panującymi w domu za pośrednictwem internetu. System oferuje precyzję w ustawieniu warunków panujących w pomieszczeniach, możliwość zaprogramowania dowolnie w każdym momencie tygodnia i o każdej porze dnia
 • ogrzewanie bezpośrednio powietrza z pominięciem czynników pośrednich takich jak w innych systemach: woda czy podłoga
 • możliwość stosowania stref do każdego pomieszczenia
 • działanie systemu można zawiesić w dowolnym momencie
 • możliwość rozbudowy systemu o kolejne elementy w dowolnym momencie. Inwestycja we wszystkie elementy systemu w jednym momencie nie jest konieczna

Moduły w systemie Feelco z technologią Carrier Infinity

Moduł wentylacji z odzyskiem ciepła w systemie Feelco zapewnia swobodną regulację ilości świeżego powietrza bez konieczności otwierania okien.

Połączenie filtra powietrza oraz lamp UVC, pozwala wychwytywać nawet najmniejsze zanieczyszczenia takie jak kurz, pyłki czy dym papierosowy oraz pozbyć się wirusów, bakterii a także roztoczy.

Automatyczna kontrola wilgotności z możliwością dostosowania do indywidualnych potrzeb, chroni przed złym wpływem przesuszonego powietrza na skórę i drogi oddechowe. W głównym kanale systemu zainstalowany jest centralny, automatyczny nawilżacz. Natomiast w okresie letnim powietrze jest automatycznie osuszane podczas chłodzenia w trybie klimatyzacji.

Moduł chłodzący można podłączyć do instalacji w dowolnym momencie. Eliminujemy konieczność stosowania jakichkolwiek urządzeń naściennych typu split.

System można zastosować w każdym budynku o powierzchni powyżej 100 m2

System Feelco Hybrid:

To połączenie gazowego pieca nadmuchowego z pompą ciepła. System kontroluje parametry wewnątrz i na zewnątrz budynku i automatycznie wybiera to źródło ogrzewania, które w danym momencie jest najtańsze w eksploatacji. Najważniejsze podzespoły systemu stanowią: nagrzewnica Carier Infinity 96 oraz Carier Infinity 18VS – inwerterowa pompa ciepła spełniająca funkcję klimatyzacji i zastępująca standardowo stosowany agregat chłodniczy.

carrier infinity HYBRID

Zastosowana w systemie technologia Comfort Heat automatycznie dostosowuje poziom mocy, maksymalizując wykorzystanie niskich poziomów ogrzewania. Charakterystyczna dla całego systemu jest niemal bezgłośna praca nagrzewnicy.

Pompa ciepła zmienia wydajność systemu zarówno w trybie ogrzewania jak i w trybie chłodzenia, dostosowując pracę urządzeń do aktualnego zapotrzebowania budynku.

W skład całego systemu Carrier Infinity Feelco Hybrid wchodzą podzespoły:

 • nagrzewnica gazowa Carrier Infinity 96
 • Carrier HRV, moduł odzysku ciepła powietrza wentylacyjnego
 • pompa ciepła Carrier Infinity 18 VS, w procesach termodynamicznych z powietrza zewnętrznego odzyskiwane jest ciepło, które poprzez wymiennik ogrzewa powietrze nadmuchiwane do pomieszczeń
 • filtr powietrza Carrier EZ FLEX
 • automatyczny nawilżacz powietrza, Carrier HUM LFP
 • Carrier Infinity Touch – sterownik umożliwiający jednoczesne zarządzanie 8 niezależnymi strefami z kontrolą temperatury i wentylacji. Wyświetlacz pozwala sprawnie zaprogramować wszystkie funkcje systemu Feelco od temperatury latem i zimą przez kontrolę wilgotności, aż po wydajność wentylacyjną.

System Feelco HP:

Nieco inne podzespoły niż poprzednie rozwiązanie ale zasada działania identyczna. Jeżeli są Państwo zainteresowani zastosowaniem systemów Carrier we własnym budynku lub chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

Kliknij i oceń tę stronę
[Wszystkich: 0 Average: 0]

© 2015 AHS Kraków. Wszelkie prawa zastrzeżone.