O nas

Witam Państwa Serdecznie na stronie firmy Air Home Systems!

Nazywam się Mateusz Szczepanik, jestem właścicielem Air Home Systems i pragnę przybliżyć Państwu to, kim jestem, w jaki sposób pracuję i jak stworzyłem moją firmę.

Kilka słów o początkach AHS

Firma Air Home Systems z Krakowa w obecnej postaci istnieje od roku 2012, jednak korzenie mojej działalności sięgają znacznie wcześniej, ponieważ pracę w branży rozpocząłem już w roku 2007. Wtedy to, po skończeniu liceum, podejmując decyzję o swojej dalszej przyszłości postanowiłem o pójściu na studia w systemie zaocznym i o równoległym rozpoczęciu pracy w branży klimatyzacyjnej. Na pewno była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu ponieważ wraz z wykształceniem nabierałem doświadczenia zawodowego. Pracowitość i talent „złotej rączki” pozwoliły mi bardzo szybko awansować w strukturach firmy, dlatego coraz częściej w pracy byłem poddawany coraz cięższym próbom, które polegały na serwisowaniu bardziej skomplikowanych urządzeń do klimatyzacji i ogrzewania nadmuchowego a w końcu do samodzielnego prowadzenie skomplikowanych projektów budowlanych. W pracy tej nauczyłem się zarówno serwisu i montażu urządzeń, wykorzystania rozmaitych materiałów i technologii stosowanych w systemach ogrzewania i klimatyzacji oraz podstaw projektowania.

Własna działalność

W 2008 roku podjęliśmy z kolegą z pracy decyzję o przejściu na swoją działalność i założyliśmy spółkę pod obecną nazwą Air Home Systems. Praca na własny rachunek była nie lada wyzwaniem, ponieważ wchodziliśmy na rynek jedynie posiadając doświadczenie zawodowe, natomiast bez praktycznie żadnego doświadczenia z zakresu zarządzania biznesem. Klientów trzeba było zdobywać od nowa, dlatego rozwój początkowo postępował dosyć powoli. Jednak jakość wykonywanych usług, jak i atrakcyjne warunki cenowe, na które mogliśmy sobie pozwolić były determinantami naszego sukcesu. Bardzo profesjonalne i rzetelne podejście do wykonywanej pracy szybko przekonywało osoby, które początkowo sceptycznie i z dystansem podchodziły do naszych propozycji patrząc głównie na nasz młody wiek. W ciągu dwóch lat, oprócz kilkudziesięciu mniejszych lub większych zleceń nasza praca została dostrzeżona przez osoby decyzyjne w na prawdę dużych firmach takich jak Coca Cola, Ramsat (Orange) czy Megatel z którymi współpracujemy do dzisiaj.

Obecna działalność AHS

Niestety ze względu na czynniki niezależne od pracy, w 2010 roku podjęliśmy ze wspólnikiem decyzję o przekształceniu spółki w jednoosobową działalność gospodarczą. Nie miało to jednak wpływu ani na nazwę marki ani na sposób w jaki funkcjonowała firma ani też na naszą przyjaźń i współpracę, które trwają do dzisiaj. Obecnie utrzymanie jakości i poziomu świadczonych usług jest dla mnie priorytetem, o czym mogą przekonać się zarówno obecni jaki i przyszli moi Klienci z Krakowa oraz z całej Polski.

Pozdrawiam i zapraszam do pełnej satysfakcji współpracy
Mateusz Szczepanik

© 2015 AHS Kraków. Wszelkie prawa zastrzeżone.